Filmy z Walonii-Brukseli na 8. Międzynarodowym Festiwalu Kino Dzieci w Polsce online

Filmy z Walonii-Brukseli na 8. Międzynarodowym Festiwalu Kino Dzieci w Polsce online

 

Twórczość filmowa z Walonii-Brukseli jest obecna na tegorocznym Festiwalu Kino Dzieci. W ramach sekcji belgijskiej zapraszamy dzieci i dorosłych na pokazy filmów z Belgii francuskojęzycznej dla najmłodszych (dwa zestawy filmów krótkich dla dzieci w wieku 4+ i 6+) oraz dla starszych dzieci (filmy pełnometrażowe „Kosmiczny chłopiec” i „Najlepsze przyjaciółki”). Filmy można oglądać ramach projekcji online od 7 do 24 października. Biuro Walonii-Brukseli w Warszawie jest partnerem tego wydarzenia.

 

Informacje szczegółowe:

  •  „Zibilla – zestaw filmów krótkich” dla dzieci w wieku 4+ zawiera cztery animacje: „Prawo silniejszego”, „Ostatni dzień jesieni”, „Rękawiczka” i „Zibilla”.

Czas 48 min. Bez dialogów/ polski lektor. Więcej informacji: https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=11433

Opis: Wejdź do świata pięknych animacji, które uczą, że warto okazywać innym wsparcie. Bohaterami tych czterech, pełnych uroku filmów są zwierzęta. W końcu to one wiedzą, że słabszym trzeba pomagać.

 

  • „Wisienka na torcie - zestaw filmów krótkich” dla dzieci w wieku 6+ zawiera cztery filmy animowane: „Drzewo o donośnym głosie”, Powrót wielkiego, złego wilka”, „Słodka noc” i „Wisienka na torcie”.

Czas 49 minut. Polski lektor. Więcej informacji: https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=11434

Opis: Legendy i baśnie nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię i kształtują emocje. Klasyczne opowieści opowiedziane są tutaj z przymrużeniem oka: Czerwony Kapturek, który wchodzi do lasu i wyśmiewa czającego się na nią wilka, wyprzedzając każdy jego ruch; uwielbiający dużo jeść książę, który, pragnąc się wyleczyć, codziennie wyrusza do magicznego źródła; mówiące drzewo straszące każde zbliżające się do niego stworzenie; bezskutecznie próbujący zapaść w zimowy sen niedźwiedź, którego podczas gwiaździstej nocy odwiedza pomocna małpka.

 

Opis: 11-letni Jim jest pasjonatem kosmosu samotnie wychowywanym przez ojca Grahama, astrofizyka. Po przeprowadzce do nowego miasta chłopiec rzucony jest na głęboką wodę - musi wziąć udział w konkursie naukowym i za wszelką cenę chce go wygrać.

 

· „Najlepsze przyjaciółki” w reż. Olivier Ringer (Belgia, Francja, 84 min.), film familijny, polski dubbing. Widzowie 9+. Więcej informacji: https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=11431

Opis: Na swoje 10. urodziny Cathy otrzymuje od taty nietypowy prezent - jajko do wyhodowania. Kiedy na oczach jej najlepszej przyjaciółki, poruszającej się na wózku inwalidzkim Margoux wykluwa się z niego małe kaczątko, jest przekonane, że to właśnie ona jest jego mamą. Dziewczynki proszą rodziców Margoux, aby kaczątko mogło z nimi zostać, jednak ci stanowczo się temu sprzeciwiają i postanawiają je oddać na fermę drobiu. Przyjaciółki decydują się na ucieczkę chcąc znaleźć dla kaczątka prawdziwy dom, w którym będzie mogło żyć długo i szczęśliwie.

 

Więcej informacji o festiwalu: kinodzieci | festiwal filmowy - Warszawa