Listopad 2022

Powieść „Do pierwszej krwi” Amélie Nothomb po polsku

Nagrodzona Prix Renaudot 2021 powieść Amélie Nothomb „Do pierwszej krwi” (Premier sang) ukazała się 9 listopada nakładem Wydawnictwa Nowe. Autorem jej przekładu na j. polski jest Jakub Jedliński.

JUSTYNA BACZ „FRANCUSKA. CHANSON FRANCAISE"

Serdecznie zapraszamy na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Justyny Bacz z Zespołem, który odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury 30 listopada 2022, g. 18.00. W programie nieprzemijające utwory w języku francuskim i polskim.

Un nouveau site pour apprendre et enseigner le français avec RFI


RFI lance « Le français facile avec RFI », son site d’apprentissage du français par l’écoute de la radio, adapté aux nouveaux usages et disposant d’innovations qui améliorent l’expérience des utilisateurs.

Nowości wydawnicze

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi Księgarni Edukator. W ofercie bogaty wybór książek tegorocznej laureatki literackiej nagrody Nobla - Annie Ernaux.

Informacje o sesjach DELF 2023

Centrum Egzaminacyjne DELF/DALF przy ELC
zaprasza do zapoznania sie z informacjami o sesjach egzaminacyjnych DELF 2023 

 

Semaine Internationale des Professeurs de Français

Semaine Internationale des Professeurs de Français du 21 au 26 novembre 2022

21 novembre à 16h50 : Ouverture par M. Frédéric Billet,
Ambassadeur de France en Pologne

Pierwsze kroki z eTwinning

 Dyrekcja ZSP w Bestwince wraz z Polskim Stowarzyszeniem Europa Jezyków i Kultur zaprasza na warsztaty w ramach Dnia Języków Obcych, które odbędą się 23 listopada 2022 r.

TIK, ICT, CLIL, Mindfulness, Europass? Jak sobie z tym poradzić?

Doskonalenie kadry w ramach kursów Erasmus+  Zapraszamy na seminarium, organizowane przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku, we współpracy z RODNiIP „WOM” w Rybniku. Seminarium odbędzie się 28 listopada 2022 r.