Kwiecień 2022

Infolettre

Infolettre du Service de coopération linguistique et éducative de Pologne

Platforma edukacji filmowej European Film Factory

Platforma umożliwia uczniom i nauczycielom bezpłatny dostęp do katalogu jedenastu filmów (z napisami w 8 językach w tym polskim) należących do europejskiego dziedzictwa kinematograficznego. 

Appel à participation

Le projet Lingu@num - Enseigner et apprendre les langues par les tâches et avec le numérique / Teaching and learning languages online using digital tasks / Digitale Tasks zum Sprachenlernen und -lehren”. 

Koncert „Davidde penitente” W. A. Mozarta w wykonaniu zespołu Vox Luminis XL

Spotkanie z panią Sylvie Maury w Pszczynie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Sylvie Maury, odpowiedzialną za działania dotyczące języka francuskiego w Instytucie Francuskim i Ambasadzie Francji z Polsce. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2022 roku (w czwartek) w godzinach od 17.00 do 19.00 w III LO w Pszczynie.

Warsztaty wydawnictwa Hachette

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach metodycznych dla nauczycieli języka francuskiego pt. "Outils numériques pour classes de FLE dynamiques", które poprowadzi pani Violaine Jamen, doradca metodyczny Hachette Livre.

Pszczyński Festiwal Współczesnej Piosenki Frankofońskiej 2022

Zapraszamy uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, solistów oraz  zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne.