Wirtualna wystawa « Portrety przekładu »

Wirtualna wystawa « Portrety przekładu »

z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2020

 

Serdecznie zapraszamy na wirtualną wystawę « Portrety przekładu », która będzie prezentowana od 30 września 2020 r. od godz. 9:00 pod adresem www.dzientlumacza.pl. Na wystawie reprezentowane są prawie wszystkie języki europejskie oraz gatunki literackie: poezja, proza i dramat, a nawet komiks. Trzydziestu tłumaczy poleca ulubioną, najbardziej wartościową lub najnowszą książkę we własnym przekładzie. Opowiada o odkryciach towarzyszących lekturom i przekładowi, daje fascynujący wgląd w warsztat translatorski oraz konteksty książki w literaturze danego kraju.

 

Walonię-Brukselę reprezentuje Olga Mysłowska, tłumaczka powieści graficznej « Audubon. Na skrzydłach świata » F. Grolleau i J. Royera, która ukazała się w 2019 roku w wydawnictwie Marginesy

 

Organizatorami projektu są Klaster EUNIC Warszawa (Stowarzyszenie Instytutów Kultury Państw Unii Europejskiej w Warszawie), Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Crédit photo : EUNIC Warszawa

 

Délégation Générale Wallonie-Bruxelles