Walonia-Bruksela i Frankofonia: Festiwal Frankofonii 2019 w Polsce

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza...

Walonia-Bruksela i Frankofonia:

Festiwal Frankofonii 2019 w Polsce

 

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza na wydarzenia, które odbędą się w marcu w ramach Festiwalu Frankofonii.

Frankofonia jest niepodważalnie priorytetem dla Federacji Walonia-Bruksela oraz dla jej przedstawicielstwa dyplomatycznego w Warszawie.

Federacja Walonia-Bruksela jest, po Francji i Kanadzie, trzecim płatnikiem Międzynarodowej Organizacji Frankofonii oraz pierwszym płatnikiem przy uwzględnieniu wysokości składki na mieszkańca.

W Polsce wspieramy promocję języka francuskiego i wartości Frankofonii w ramach aktualnego Programu Wykonawczego do Porozumienia o współpracy między Walonią-Brukselą i Polską.

Nasze zaangażowanie na rzecz Frankofonii widoczne jest w marcu – miesiącu Frankofonii, gdy wraz z innymi ambasadami krajów francuskojęzycznych w Warszawie, zrzeszonych w grupie GADIF, zapraszamy na bogaty program wydarzeń promujących Frankofonię.

Wśród naszych tegorocznych wydarzeń szczególnie polecamy:

- przedpremierowe projekcje wielokrotnie nagradzanego za reżyserię i grę aktorską filmu « Nasze zmagania » w reż. Guillaume’a Senez w Warszawie i Krakowie oraz projekcję filmu dla dzieci i młodzieży « Najlepsze przyjaciółki » w Krakowie i na Śląsku

- koncert trio Green moon 13 marca w Mazowieckim Instytucie Kultury.

https://chouetteasbl.be/artistes/green-moon

Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony internetowej : www.walonia-bruksela.pl i www.wallonie-bruxelles.pl oraz strony Facebook www.facebook.com/DWBvarsovie. Znajdą tam Państwo szczegółowe informacje o naszych wydarzeniach, które są bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Więcej informacji o programie i wydarzeniach Festiwalu Frankofonii: facebook.com/frankofonia oraz www.institutfrancais.pl

 

Délégation Générale Wallonie-Bruxelles

Ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa

Téléphone: 00 48/ 22 583 70 01

Facebook : www.facebook.com/DWBvarsovie

Email: walbru@varsovie.pl

Site : www.walonia-bruksela.pl et www.wallonie-bruxelles.pl