Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Podróż do krainy Smerfów”

      

„ Podróż do krainy Smerfów”

W środę 13 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Podróż do krainy Smerfów”. Konkurs zorganizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mysłowicach oraz Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach, a objęty był patronatem Polskiego Stowarzyszenia - Europa Języków i Kultur.
Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu indywidualnie lub grupowo pracy plastycznej, przedstawiającej wioskę Smerfów wraz z jej mieszkańcami w formie pracy plastycznej płaskiej -plakatu lub pracy przestrzennej -makiety.

Jury oceniło prace w 2 kategoriach – praca płaska i przestrzenna oraz w trzech grupach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I – III, uczniowie klas IV – VI.

W konkursie wzięło udział prawie 200 uczniów z Sosnowca, Częstochowy, Czeladzi, Skoczowa i Mysłowic. Jury przyznało wiele nagród ufundowanych przez Laserowe Centrum Rozrywki Laser House w Sosnowcu, Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur, wydawnictwa Egmont, Hachette oraz organizatorów.

Szczegółowe wyniki konkursu oraz zdjęcia prac laureatów można obejrzeć na stronie Biblioteki Miejskiej w Mysłowicach: https://mbpmyslowice.pl/aktualnosciMBP.html