Bibliomobile FLE - mobilna biblioteka

Bibliomobile FLE - mobilna biblioteka, wyposażona w książki, gry, płyty CD i DVD oraz prasę francuskojęzyczną, by skutecznie i w ciekawy sposób uczyć języka francuskiego.
W bibliotece znajduje się już 445 książek z zakresu gramatyki, słownictwa, pedagogiki, kultury frankofońskiej, a także komiksy, słowniki i przewodniki.
Nauczyciele przygotowujący uczniów do egzaminu DELF znajdą szeroki wybór materiałów (ponad 70 książek od poziomu A1-C2). Dzięki współpracy z wydawnictwami (Hachette, CLE International, Didier) zasoby bilioteki są stale wzbogacane o nowości ukazujące się na rynku wydawniczym.

Najnowsze serie to :

DELF Scolair et Junior wyd.Hachette

https://www.hachettefle.pl/

DELF 100% réussite wyd.Didier

https://www.editionsdidier.com/fr/fle

Posiadamy również duży zbiór gazet i płyt CD/DVD dla dzieci i młodzieży, dostosowane do wieku i zainteresowań (Okapi, Phosphore, GÉOAdos, Français présent, 1jour1actu, Le Petit Léonard, Arkéo junior)
W związku z reformą wzbogaciliśmy nasze zasoby w podręczniki i pomoce dydaktyczne dla uczniów szkół podstawowych.

Z Bibliomobile mogą korzystać członkowie Polskiego Stowarzyszenia-Europa Języków i Kultur oraz nauczyciele języka francuskiego, będący w sieci Klas Frankofońskich na Śląsku.
Zapraszamy do przejrzenia katalogów dostępnych na stronie www.frankofonia.pl w zakładce BIBLIOMOBILE FLE. W tej samej zakładce znajdą Państwo informacje dotyczące zasad korzystania z mobilnej bilioteki.