Październik 2021

Teatr Kamishibai w nauczaniu języka francuskiego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na warsztaty Teatr Kamishibai w nauczaniu języka francuskiego, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce, Wallonie-Bruxelles International i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku.

Filmy z Walonii-Brukseli na 8. Międzynarodowym Festiwalu Kino Dzieci w Polsce online

Twórczość filmowa z Walonii-Brukseli jest obecna na tegorocznym Festiwalu Kino Dzieci. W ramach sekcji belgijskiej zapraszamy dzieci i dorosłych na pokazy filmów z Belgii francuskojęzycznej dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci. Filmy można oglądać ramach projekcji online od 7 do 24 października. Biuro Walonii-Brukseli w Warszawie jest partnerem tego wydarzenia.

Journal en français facile


Entraînez-vous avec une série de questions autour d'un extrait du Journal en français facile 

1jour1actu


L’ambition d’1jour1actu est de traduire et d’expliquer l’actualité avec des mots simples. Mettre l’actualité à la hauteur des enfants, la rendre compréhensible et intelligible.

La Dictée d’Archibald

Une dictée interactive gratuite et par niveaux qui s’adresse aussi bien aux débutants qu'aux férus d'orthographe, sur des sujets divers comme les sciences, les loisirs, la culture ou la gastronomie.

Festiwal Filmów z Walonii-Brukseli online

Zapraszamy do zainteresowania się Festiwalem Filmów z Walonii-Brukseli online zorganizowanym z okazji Święta Walonii i Federacji Walonia-Bruksela. Filmy dostępne są bezpłatnie.

Nauczanie języka francuskiego z wykorzystaniem mediów i sieci społecznościowych

Szkolenie organizowane przy współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie będzie miało charakter zarówno wykładu jak i warsztatu. Prelegentami będą Michel Boiron i Magali Delcombel z CAVILAM-Alliance Française