Kwiecień 2018

Powołanie sieci korespondentów CAMPUS FRANCE w Polsce oraz przedstawienie oferty współpracy z Ambasadą Francji i Agencją CAMPUS FRANCE

Zapraszamy nauczycieli języka francuskiego szkół średnich (liceów i techników) na spotkanie organizowane przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej, Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur oraz Agencję CAMPUS FRANCE które odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku (czwartek) w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Wyniki konkursu « Quand le français s’exprime »

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu « Quand le français s’exprime » organizowany przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem - Europa Języków i Kultur oraz Wallonie-Bruxelles International.

CEAD-Internationaler Kongress in Oswiecim /Poland, Human Rights and Education, and All Areas of the Education Field

Spotkania z belgijskim pisarzem Thomasem Gunzigiem oraz spektakl « Chez ces gens-là »

Egzaminy DELF/DALF - sesja letnia

Przypominamy o zbliżającej się sesji letniej Egzaminów DELF/DALF
Egzaminy dla młodzieży - Sesja letnia – Junior/scolaire w Pszczynie i w Zabrzu - zapisy do 9 maja 2018 (egzamin 9 czerwca 2018 r.)
Dla studentów i dorosłych - Sesja letnia - Tout public w Pszczynie - 
zapisy do 26 maja 2018 r. (sesja od 18 do 22 czerwca 2018) - ośrodek w Pszczynie
 

Debata wokół książki "Z czego jutro... Dialog" J. Derridy i E. Roudinesco

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich (OKFiSF) - Uniwersytet Warszawski zaprasza na debatę (w języku polskim) wokół książki „Z czego jutro… Dialog” J. Derridy i E. Roudinesco, która odbędzie się 10 kwietnia 2018 r.

Ludyczne wykorzystanie obrazu w nauczaniu języka francuskiego

Zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na szkolenie organizowane przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej, Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur oraz Przedstawicielstwo Walonii - Brukseli w Warszawie, które odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku (piątek) w godzinach od 14.00 do 17.00 w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Szkolenie poprowadzą wykładowcy z Belgii: Nathalie Hannecart z Uniwersytetu w Namur i Olivier van Rossum.  

Focus, mars 2018

Wystawa fotograficzna « Kierunek kopalnia » w Galerii Na Żywo Polskiego Radia Katowice oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

V edycja Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych Województwa Śląskiego na:
V edycję Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim La Lecture – Plaisir Pur! zorganizowanego wspólnie przez Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach